Elazığ Belediyesi Konuk Evi

Elazığ Belediyesi Konuk Evi

Harput Konuk Evi, Elazığ İli Merkez Harput Mahallesi, Ahmet kabaklı bulvarı girişinde bulunmaktadır. Harput mimarisinin geçmişten gelen özgünlüğünü yansıtan 5 (beş) adet bitişik konaktan oluşmaktadır. Tarihi Harput konakları tescilli olup her birine Harput tarihimize yön veren önemli tarihi kişiliklerin ismi verilmiştir: Fahrettin Karaaslan Evi, Despina Hatun Evi, Çubuk bey Evi, Sarahatun Evi ve Belekgazi Evi).

20 . YY tarihlenen konaklarımız Belediyemize ait olup, Belediyemiz tarafından işletilmektedir. Biri dışında diğer 4 konağımız iki katlı olup toplam 11 odadan oluşmaktadır. Çift kişilik yataklara ek olarak odalarda çocukların yatabileceği ek yataklar bulunmaktadır. Her odada banyo ve tuvalet bulunmaktadır. Yaz kış sıcak suyu eksik olmayan konaklar, doğalgaz sistemiyle ısınmakta olup konakların tamamı özgün taş malzemeden yapıldığı için kışın sıcaklığını, yazın ise serinliğini korumaktadır.

Elazığ kentinin merkezde en yüksek konumunda olan Tarihi kent Harput,  dört mevsim eşsiz havasını, tarihi dokunun geçmiş ile bağlantısını solumak, Harput tarihi eserlerini kilise, cami, türbe ve mescitleriyle, çeşmelerini, Belediyemiz Basın Müzesi, Belediyemiz Musiki Müzesi, Belediyemiz Hamam Müzesi ve özel Şefik Gül Kültür Evini ziyaret etmek, doğal manzarası, vadileri ile keyifli, nezih bir ortamda verilen hizmeti keşfetmek için bütün ziyaretçilerimizi bekliyoruz.

Konaklama hizmetinde ek olarak sadece kahvaltı bulunmaktadır. Yöresel ürünler eşliğinde kahvaltı yapılabilmektedir. İstenilmesi durumunda yöresel ürünlerin satıldığı Harput Arasta Kafe ve Yöresel ürün satış merkezi de Harput’ta bulunmaktadır.

Adres: Elazığ İli Merkez Harput Mahallesi, Ahmet kabaklı bulvarı girişinde yer alır.

Tel: 0 (424) 215 12 13