ELAZIĞ BELEDİYESİ TURİZM İMFORMATİON

Turizm Information

Turizmin yoğun olarak gerçekleştiği yerlerde Turizm Information (Turizm Danışma Büroları); kente gelen yerli ve yabancı turistlerin ihtiyaç duydukları her türlü bilgi, belge, tanıtıcı broşür vb. görselleri temin edebilecekleri ilk başvuru yeridir.
İlimiz Turizm Danışma Büromuz, “Tarihi Harput Kenti” nde Belediyemiz bünyesinde oluşturulmuştur. Tarihi ve turistik mahallemize gelen yerli ve yabancı turistlere kentimiz ve bölgedeki turistik bilgi noktaları hakkında enformasyon hizmeti verilmesi, tanıtıcı ve görsel yayınların dağıtımının yapılmasının yanında yerli ve yabancı turistlerin kentte yaşadıkları sorunların çözülmesinde başvurdukları ve yardım aldıkları, il turizmi açısından önem arz eden Belediyemize bağlı bir kurumdur. Belediyemiz bünyesinde, Turizm Danışma Ofisinde çalıştırılmak üzere yabancı dil bilen, bay ve bayan 2 (iki) personel Harput’ta bulunan turizm danışma ofisinde yerli ve yabancı turistlere hizmet vermektedirler.

Yeri: Harput Mahallesi, Ahmet Kabaklı Bulvarında yer alan tarihi beş adet konağın içinde, Ağa Cami karşısında bulunmaktadır.